REFRESH YRSLF WELLBEING - YEDIKLERINIZ ILACINIZ ILACINIZ YEDIKLERINIZ BY UZ. DYT. YEŞİM TEMEL ÖZCAN, ETNA Community Centre, Thursday, 13. June 2019

HIPOKRAT HAKLI; "YEDIKLERINIZ ILACINIZ ILACINIZ YEDIKLERINIZ' 
Bağırsakların düzgün çalışmasının insan sağlığı için ne derece önemli olduğu artık bilinen bir gerçektir. Günlük hayatta maruz kalınan etkiler bağırsak duvarını tahrip ederek başta immün, sindirim ve nöropsikiyatrik sistem olmak üzere pek çok probleme yol açmaktadır. Modern dünyada sıklıkla maruz kalınan paketli ve işlenmiş gıdalar, ağrı kesiciler, uyku düzensizlikleri ve stres, bağırsak florasının bozulmasına sebep oluyor. Bağırsaklar, bağışıklık sisteminin en büyük organlarından biri olduğu için herhangi bir bozulma bütün metabolizmayı etkiliyor. Refresh Yrslf Wellbeing kapsaminda; Uz. Dyt. Yeşim Temel Özcan bağırsak florasını sağlıklı ve güçlü tutma önerilerini bizlerle paylaşacak.


DİYETİSYEN YEŞİM TEMEL ÖZCAN
Diyetisyen Yeşim Temel Özcan, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü bitirdi. 2 Yıl boyunca Psikonöroimmünoloji eğitimi alarak PNI terapisti ünvanı aldı. 1,5 yıl gönüllü olarak otizmli çocuklarla Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Gedik Üniversitesinin AKTİFİM TOPLUMUN İÇİNDEYİM projesinin diyetisyenliğini yürüttü. Bu sırada GAPS (Bağırsak ve Psikoloji Sendromu) terapisti sertifika programına katıldı ve GAPS Practitioner ünvanını kazandı. Halen Suadiye’ de Yeşim Temel Özcan Beslenme Danışmanlığı Kliniği ve aynı zamanda Memorial Sağlık Grubu bünyesinde Zorlu Center, Memorial Wellness Beslenme ve Diyet Bölümünü yönetmektedir. "This program will be run in Turkish. Bu program Türkçe yürütülecektir.
REFRESH YRSLF ekibi, Londra'da yaşayan 6 Türk kadından oluşmaktadır. Amacımız United Kingdom'da yaşayan Türk ve/veya Türk olmayanları birbirleriyle buluşturmaktır. REFRESH YRSLF toplantılarıyla hedeflediğimiz, birbirimizden öğrenebilmek, birbirimiz ile sosyalleşmek ve birbirimizi tamamlayabilmektir. Bu oluşum herhangi bir ticari kaygı gütmediği gibi, tüm konuşmacılarımız ücretsiz katılıp, katılım bedelinin bir kısmı ayrıca Türkiye'de Güneş Umuttur özel yardımlaşma inisyatifini bağışlanmaktadır.
We are an international social enterprise and would like to invite friends for sharing, learning and networking. This is a social responsibility project at which our keynote speakers participate free of charge, the income is dontated to as well as to Güneş Umuttur - an Turkish iniative supporting Anatolian pupils.

REFRESH YRSLF WELLBEING - YEDIKLERINIZ ILACINIZ ILACINIZ YEDIKLERINIZ BY UZ. DYT. YEŞİM TEMEL ÖZCAN

Find more events around you
Get event recommendations based on your Facebook taste. Get it now!Show me the suitable events for meNot now